Помозите развоју веб локације, дељење чланка са пријатељима!

Најбоља пољска биатлонка Моника Хојниш-Старега (29) завршила је предолимпијску сезону са две златне медаље пољског шампионата. На траси Дусзники-Здрој тријумфовала је у дугом трчању од 12,5 км и у спринту од 7,5 км. Није наступила на недељној трци са заједничког старта (такође 12,5 км).

У спринт трци, Хојниш је претекао Анну Маку за 27 секунди и Јоанну Јакиеłу за 47 секунди. Сви су до сада промашили по 10 шутева. Међутим, катастрофалну шутерску диспозицију задржала је биатлонка број 2 у Пољској Камила Жук. Промашила је још пет пута, као и дан раније на дужи рок. Овог пута је, међутим, значило „кутију” у сваком другом кадру. Камила је завршила такмичење на 6. позицији.

У одсуству Хојниша и Жука, Анна Мака (БКС ВП Косциелиско) победила је у заједничком старту.

За Монику Хојнис, још једна сезона се завршава без места на подијуму у случају највишег ранга. Врхунац њених достигнућа у такмичењима Светског купа је 6. место у трци потере у Оберхофу (јануар ове године), а на светским првенствима – 6. место у трци штафета. Иако је становник Цхорзов освојио златну медаљу на Европском првенству у спринту, ово такмичење има споредну глумачку екипу.

У мушком спринту победио је Андрзеј Недза-Кубиниец са 12 секунди испред освајача медаље на Светском првенству за јуниоре, Јана Гунке. Једину медаљу, златну, на државном првенству освојио је теоретски најбољи пољски биатлонац Гжегож Гузик. Победио је у трци са заједничког старта на 15 км упркос четири промашена хица 20.